Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Pierwszy turniej Marisa Sgaravatti Trophy / Ladies Masters Championship w Polsce zakończony!

W dniach 9-12 lipca, na polu golfowym Binowo Park GC odbył się trzydziesty piąty turniej Marisa Sgaravatti Trophy oraz szósty turniej The Masters Championships.

Turniej organizowany jest corocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet Seniorek (ESLGA) dla wszystkich stowarzyszeń krajowych zrzeszonych w ESLGA. Po raz pierwszy organizacja turnieju została powierzona Polskiemu Stowarzyszeniu Golfa Seniorów.

Udział w turnieju wzięło szesnaście Stowarzyszeń Golfistek Seniorek. Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów reprezentowały w tym roku: Barbara Bobińska (kapitan), Elżbieta Górska, Sławomira Konieczna, Brygida Morańska, Anna Rydzkowska oraz Zofia Woźniak. Wszystkie uczestniczki turnieju były niezmiernie zadowolone z organizacji turnieju jak również całego pobytu w Szczecinie.

Tak wysoka ocena turnieju w Polsce to zasługa Dyrektora Binowo Park GC, Sławomira Pińskiego, jego wspaniałej załogi oraz wolontariuszy. Podziękowania należy również skierować do głównego sędziego turnieju Krzysztofa Góry i całego zespołu sędziowskiego oraz kierownictwa RADISSON BLU, hotelu turniejowego, w którym wszystkie uczestniczki miały wspaniałą opiekę i szeroki zakres usług.

W turniejach czołowe miejsca zajęły faworytki. W Marisa Sgaravatti Trophy zwyciężyły Włoszki, przed Belgijkami i Islandkami, natomiast w The Masters Championships zwyciężyły Szwajcarki przed Hiszpankami i Szwedkami. Nasze koleżanki zajęły piętnaste miejsce po wygraniu ostatniego meczu z Węgierkami.

Atmosfera podczas turnieju była wspaniała. Wszystkim golfistkom dopisywały humory a w jak dobrej są kondycji fizycznej pokazały bawiąc się wspaniale na Gala Dinner i podczas Ceremonii Zakończenia turnieju. Na zakończenie ceremonii, Prezydent ESLGA pani Alessandra Zoboli, podziękowała gospodarzom za wspaniałą opiekę i organizację turnieju a Prezes PSGS Bogusław Bil podziękował za bardzo wysoką ocenę pracy całego zespołu Binowo Park GC oraz życzył bezpiecznego powrotu.

Na zakończenie nastąpiło symboliczne przekazanie flagi ESLGA przez kapitan zespołu polskiego Barbarę Bobińską dla kapitan zespołu czeskiego. Oznacza to, że przyszłoroczne turnieje Marisa Sgaravatti Trophy oraz Masters Championships odbędą się u naszych południowych sąsiadów.

Bogusław Bil, prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów

fot. Jarosław Gaszyński

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni