Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Indywidualne Mistrzostwa Polski Master Seniorów!

Master Seniorzy rywalizowali w Binowie o tytułu Mistrza i Mistrzyni Polski.

Na początku lipca w podszczecińskim Binowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Master Seniorów. Polski Związek Golfa powierzył organizację turnieju Polskiemu Stowarzyszeniu Golfa Seniorów. Były to pierwsze, Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategorii Master Senior.

Pierwsza (pierwotnie planowana na czwartek) runda turnieju rozegrana została w piątek. Obfite opady deszczu skróciły turniej do dwóch rund. „Podjęliśmy taką decyzję w trosce o zawodników ale również w trosce o pole golfowe” – powiedział Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park. Decyzja okazała się trafiona – w piątek pole przeschło praktycznie całkowicie. Dwudniowe zmagania były zacięte – w kategorii mężczyzn brutto do wyłonienia Mistrza Polska Master Seniorów potrzebna była dogrywka. Na drugim dołku dogrywki Errol Mills zapewnił sobie zwycięstwo trafiając 3-metrowego putta na wygraną.

– „Sławek (Sławomir Hryniewicz, z którym Errol mierzył się w dogrywce – przy red.) nie trafił odrobinę dłuższego putta, co dało mi dużo większą pewność siebie przed uderzeniem” – uśmiecha się zwycięzca turnieju. „Chciałbym podziękować Polskiemu Stowarzyszeniu Golfa Seniorów za świetną organizację” – dodał na ceremonii najlepszy w kategorii brutto Mills.

Naczelną wartością turniejów seniorskich jest atmosfera – mówił prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów” – Bogusław Bil. „Oprócz świetnego poziomu sportowego mamy dobry pretekst aby w trakcie rundy dowiedzieć się co słychać u kolegów z innych klubów” – podsumował Bil.

Kolejny turniej Master Seniorów – tym razem w odsłonie klubowej odbędzie się w dniach 24 – 26 września w Naterkach (Mazury Golf & Country Club).

W Binowie Triumfowali:

Errol Mills – Mistrz Polski Master Seniorów Brutto (163)

Sławomir Hryniewicz – V-ce Mistrz Polski Master Seniorów Brutto (163)

Marek Bożic – II V-ce Mistrz Polski Master Seniorów Brutto  (171)

Brygida Morańska – Mistrzyni Polski Master Seniorów Brutto (139)

Anette Jaklund – V-ce Mistrzyni Polski Master Seniorów Brutto (142)

Danuta Cesarz – II V-ce Mistrzyni Polski Master Seniorów Brutto (143)

Leszek Hawro – Mistrz Polski Master Seniorów Netto (182)

Jerzy Frania – V-ce Mistrz Polski Master Seniorów Netto (201)

Tadeusz Burzyński – II V-ce Mistrz Polski Master Seniorów Netto (211)

fot. Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni