Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Kolejny rok za nami

Ani się obejrzeliśmy a rok golfowy i kolejny rok działalności Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów za nami. Rok 2017 był rokiem wyjątkowym dla naszego Stowarzyszenia ze względu na wydarzenia jakie miały miejsce.

Wymienię tylko najważniejsze:

1)Po raz pierwszy (mam nadzieję, że nie ostatni) gościliśmy w naszym kraju wszystkie (oprócz Bułgarii) seniorskie Stowarzyszenia zrzeszone w ESGA. Tegoroczny turniej ESGA 2017 odbył się na trzech polach województwa pomorskiego, na których wzięło udział prawie 370 golfistek i golfistów, chyba najwięcej w ponad trzydziestoletniej historii tych turniejów.

Wielkie podziękowania należą się właścicielom pól golfowych (Sierra, Postołowo, Tokary), władzom województwa i Gdyni, dyrekcji hotelu Mercure oraz zarządowi Sierra Golf Club za profesjonalną organizację turnieju. Zgodnie z opinią zdecydowanej większości zagranicznych uczestników, był to jeden z lepiej zorganizowanych turniejów. Oprócz samej imprezy, nasi goście byli również bardzo pozytywnie zaskoczeni tym co zobaczyli w Trójmieście. Jestem przekonany, że zawiozą ze sobą pozytywne wrażenia i na pewno wrócą jeszcze nie raz.

2) Nasze koleżanki po raz pierwszy wzięły udział w turnieju Marisa Sgaravatti (PSGS jest również członkiem ESLGA), który jest odpowiednikiem turniejów organizowanych przez ESGA, jako reprezentantki PSGS. Otrzymały też prawo do zorganizowania tego turnieju w Polsce w 2019 roku. Będzie to następna okazja do zaprezentowania polskiego golfa i kolejnego regionu naszego pięknego kraju (turniej odbędzie się na polu Gradi GC), a zarazem dużym wyzwaniem organizacyjnym dla naszego Stowarzyszenia.

3) Po raz pierwszy rozegraliśmy oficjalny mecz międzypaństwowy. Tym razem nie udało się nawiązać wyrównanej walki z naszymi przyjaciółmi z Czech na ich terenie, ale mam nadzieję, że rewanż w 2018 będzie już bardziej wyrównany i postaramy się sprawić niespodziankę.

4) Zorganizowany z naszej inicjatywy Klubowy Puchar Polski Seniorów, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, w tym roku zyskał już rangę Mistrzostw Polski. Pierwsze mistrzostwa odbyły się w Naterkach i jak w poprzednich latach zdominowali go koledzy ze Sierra Golf Club. Chyba ciężko będzie ich zdetronizować w najbliższych latach, ale mam nadzieję, że inne kluby nie odpuszczą, co zapewni jeszcze większe emocje i wzrost poziomu sportowego.

5) Kolejny turniej o puchar Prezesa PSGS odbył się w Modrym Lesie. Pogoda i frekwencja dopisały. Widać wyraźnie, że należy ten turniej rozgrywać corocznie na różnych polach aby zaktywizować i promować golf seniorski w poszczególnych regionach Polski. W tym roku zwyciężył Krzysztof Woźniak z Zielonej Góry. Do tej pory jeszcze się nie zdarzyło, aby ktoś zwyciężył dwukrotnie w tym Turnieju.

 

Bogusław Bil

Prezes PSGS

 

 

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni