Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Marisa Sgaravatti Trophy: Polki na 16 miejscu

Cztery dni rywalizacji seniorek na hiszpańskim polu Real Club de Golf Guadalmina w Maladze (6-9.09.2016) zakończyły się triumfem drużyny z Włoch, która pokonała w finale ekipę z Finlandii. Reprezentacja Polski zajęła ostatnie, 16 miejsce.

Turniej organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek (ESLGA) zgromadził 16 europejskich drużyn golfistek 50+. Od pierwszej rundy kwalifikacyjnej (stroke play), która decydowała o meczowym rozstawieniu reprezentacji, liderkami były Włoszki. Uzyskując z Finlandią wynik 3:2 drużyna Włoch, zwyciężyła XXVI Marisa Sgaravatti Trophy.

Polki po dwóch dniach stroke play uzyskały sumę 761 uderzeń i zakwalifikowały się do czwartej grupy meczowej razem z reprezentacjami z Czech, Luksemburga i Węgier. W czwartek i piątek każda drużyna rozegrała po pięć meczy singlowych. Pierwszymi rywalkami biało-czerwonych były Czeszki, które pokonały polskie seniorki 5:0. Podobnie zakończyły się pojedynki ostatniego dnia: Luksemburki zwyciężyły 5:0, a Polkom nie udało wywalczyć się  15. miejsca.

„Turniej był przygotowany bardzo dobrze. Zdaniem niektórych zawodniczek organizacja była lepsza niż w zeszłym roku, w Karlovych Varach. Dla większości seniorek i master seniorek pole było bardzo przychylne, pozwalające na dobre wyniki. Jako drużyna byłyśmy pod wielkim wrażeniem tej sportowej imprezy” – powiedziała kapitan polskiej ekipy, Barbra Bobińska.

Kolejna edycja Marisa Sgaravatti odbędzie się w dniach 5-9 lipca we włoskim Circolo Golf Torino La Mandria, położonym na przedgórzu Alp Zachodnich, ok. 25 km od Turynu.

Wyniki stroke play

Wyniki match play 1

Wyniki match play 2 – finał

img_1998 msg_final_friday_06_g open-ceremony-1_g poland-msg-2_g zdjecie-1 zdjecie-2 zdjecie-3 zdjecie-4

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni