Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Podsumowanie roku 2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Dobiega końca golfowy sezon 2020. Po raz pierwszy w historii spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy zamknięto pola golfowe i odwołano wiele turniejów golfowych. Nas szczególnie interesowały turnieje organizowane przez Federacje (ESLGA i ESGA) do których należy Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów. Wszystkie turnieje takie jak Marisa Sgaravatti Trophy, ESGA Championship and Cup 55+, Championship and Cup 65+ i 75+, zostały odwołane i przełożone na 2021. Miejmy nadzieję, że za rok wszystko wróci do normy i zaczniemy jak dawniej cieszyć się w pełni tą piękna grą.

Na szczęście, udało się przekonać decydentów w naszym kraju, że uprawianie golfa na dużych przestrzeniach nie wpływa na zwiększenie zakażeń COVID 19 i udało się rozegrać wszystkie ważne turnieje, w tym turnieje o Mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.  

W Stowarzyszeniu uporządkowaliśmy również sprawy formalno-prawne. Na marcowym walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia wybraliśmy władze na kolejną kadencję 2020- 2024. Aktualny skład władz Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów na naszej stronie www.golfsenior.pl

Nowy zarząd postanowił wyjść z inicjatywą organizacji turniejów pod nazwą PSGS Polish Senior Qualifiers. W tym roku zorganizowaliśmy trzy turnieje z tego cyklu na polach: Mazury Golf and Country Club, Śląski Klub Golfowy, Modry Las Golf Club. Jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tych turniejach (pecha do pogody miał niestety turniej w Modrym Lesie). Zamierzamy kontynuować i rozwijać te turnieje w następnych latach. Wyniki osiągane przez naszych członków w tych turniejach, oprócz Mistrzostw Polski Seniorów oraz Mistrzostw Polski Master Seniorów, będą brane przy określaniu składów reprezentacji Stowarzyszenia na turnieje organizowane przez ESLGA i ESGA.

W roku 2021 planujemy zwiększyć propozycje turniejowe dla naszych aktualnych i przyszłych członków. W porozumieniu z Polskim Związkiem Golfa, Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów zorganizuje Mistrzostwa Polski Master Seniorów. Jestem przekonany, że turniej spotka się z dużym zainteresowaniem coraz liczniejszej grupy master seniorów. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca, terminu i formatu turnieju wkrótce na naszej stronie. W sumie na przyszły rok planujemy zorganizowanie 6-7 turniejów. Ilość turniejów będzie zwiększana w kolejnych latach. Jestem przekonany, że taka polityka władz Stowarzyszenia spowoduje większe zainteresowanie i aktywniejszym udziałem w życiu PSGS wielu Seniorek i Seniorów.

Zorganizowanie turniejów ESGA w 2017 oraz ESLGA w 2019 i bardzo pochlebne opinie dla Stowarzyszenia za ich organizację, zaowocowały przyznaniem naszemu Stowarzyszeniu, organizacji turniejów ESGA (65+ i 75+) w 2023 roku. Czeka nas dużo pracy aby dobra opinia o turniejach organizowanych przez Stowarzyszenie była podtrzymana.

Nie ukrywam, że musimy zrobić wszystko aby zwiększyć liczebność naszego Stowarzyszenia, dbając jednocześnie aby przynależność do niego była nobilitująca. Z wielką przyjemnością powitamy koleżanki i kolegów, którzy będą mieli ciekawe pomysły i propozycje na dalszy rozwój Stowarzyszenia. Koleżanki i koledzy z innych krajów mają różne strategie jeśli chodzi o liczebność członków. Mniejsze Stowarzyszenia mają do 200 członków ale są i takie które mają kilka lub kilkanaście tysięcy. Naszym celem jest aby do 2024/2025 roku było nas ok. 500 osób. Zadanie jest trudne ale przecież należy stawiać sobie ambitne cele. 

Z golfowym pozdrowieniem,

Zarząd PSGS

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni