Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Podsumowanie wyjazdów Seniorskich na turnieje ESGA i ESLGA

żródło: Polski Golf

Reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów w minionych tygodniach zaliczyła istotne starty międzynarodowe. Panie wzięły udział w XXXI Marisa Sgaravatti Trophy oraz VIII European Masters Team Championship, a panowie rywalizowali w seniorskich mistrzostwach ESGA.

Marisa Sgaravatti Trophy to prestiżowy europejski turniej dla pań w wieku powyżej 50. roku życia, któremu towarzyszy European Ladies’ Masters Team Championship dedykowany golfistkom powyżej 65. roku życia.

Gospodarzem tegorocznej edycji był szwajcarski Golf & Country Club de Bonmont.

W biało-czerwonych barwach wystąpiły: kapitan Dorota Ciesielska, Ewa Geritz, Sławomira Konieczna, Beata Szmidt i Małgorzata Yusufali. Po rundach kwalifikacyjnych stroke play Polki zajmowały 16. miejsce, prowadziły Hiszpanki. Następnie w meczach wygrały z Węgierkami 3 do 2, a ostatniego czwartego dnia zawodów przegrały mecz o 15 miejsce z drużyną Luksemburga.

Wygrały Hiszpanki, drugie miejsce zajęły Włoszki, a trzecie ekipa z Czech.

Pierwszy mecz udało się wygrać, a w drugim starciu z Luksemburgiem prowadziłyśmy, jednak ostatecznie tylko Ewa wygrała swój mecz, zatem musiałyśmy uznać wyższość rywalek. Ale znakomitych, zresztą jak to w tym turnieju – szereg świetnych zawodniczek, aż siedemnaście z uczestniczek zanotowało w rundach stroke play siódemkę z przodu” – opowiadała kapitan Dorota Ciesielska.

W European Ladies’ Masters Team Championship wystartowały: kapitan Barbara Bobińska, Jadwiga Fajer, Elżbieta Górska, Anna Rydzkowska. Triumfowały Włoszki, srebro wywalczyły Szwajcarki, a brąz Francuzki. Polki zajęły 11. miejsce.

Tradycyjnie oba turnieje zgromadził na starcie świetne golfistki, bardzo często o przeszłości zawodniczej, które w dalszym ciągu rywalizują o najwyższe trofea sportowe w swoich kategoriach wiekowych.

Na przełomie czerwca i lipca we Włoszech odbyły się za to turnieje pod egidą ESGA dla mężczyzn. Mowa o XXI ESGA Super Senior Team Championhsip +65, XXI ESGA Super Senior Team Cup +65 oraz IV ESGA Master Senior Team Trophy +75. Areną zmagań był Golf della Montecchia koło Padwy.

W walce o medale kat. super senior triumfowali Szwedzi przed Wielką Brytanią i Austrią. Polacy, w składzie Grzegorz Niepsuj, Ryszard Sobiesiak, Marek Michałowski, Grzegorz Zieliński, Leszek Sykut i Errol Mills zajęli 13. miejsce.

Zbigniew Gołębiewski, Izydor Lenarczyk, Jan Wróblewski i Zdzisław Szygenda zajęli 10. miejsce w klasyfikacji w Master Championships stableford.

W Super Senior Cup, rozgrywanym równolegle w pobliskim GC Frasanelle w formacie netto, startowali jeszcze Lech Kozłowski, Tadeusz Burzyński, Marek Gaik, Ryszard Radzyniak, Jerzy Frania i Krzysztof Piskórski.

Wyniki seniorek TUTAJ
Wyniki seniorów TUTAJ

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni