Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Polscy seniorzy w ESGA Masters Championship & Cup 2017

 W drugiej połowie lipca (18-20 lipca) w Karlovych Varach dla seniorów 70+ odbył się turniej ESGA Masters Championship & Cup 2017.

W zawodach udział mogły brać osoby które miały ukończone w dniu zawodów 70 lat. Był to  turniej drużynowy i, podobnie jak coroczny turniej ESGA, odbywał się w dwóch kategoriach: Championship (min. HCP 16) oraz Cup (min. HCP 20). W pierwszym przypadku liczony był wynik brutto, a w drugim wynik stableford.

Gospodarzai wydarzenia były dwa pola golfowe położone w pobliżu Karlovych Var: Golf & Spa Resort Cihelny oraz Golf Resort Karlovy Vary.

Zawody zgromadziły 16 drużyn w Championship i 19 teamów w Cup.

Zarząd PSGS na ten turniej powołał reprezentację:

  • Drużyna Championship : Eroll Mills, Paweł Grzelak, Tadeusz Szkałuba, Lech Chodzeń, Wiesław Kapral oraz Krzysztof Sokolik.
  • Drużyna Cup: Izydor Lenarczyk, Zdzisław Szygenda, Zbigniew Gołąbiewski, Ryszard Sobolewski, Kazimierz Lipiński i Jan Wróblewski.

Na kapitana reprezentacji wyznaczono Zbigniewa Gołąbiewskiego.

Pierwsze dwa dni został rozegrany w formule fourball, gdzie do punktacji drużynowej zaliczano najlepsze wyniki dwóch par. Utworzono następujące pary graczy:

  • Championship : P.Grzelak – L.Chodzeń , E.Mills – W.Kapral i K.Sokolik – T.Szkałuba
  • Cup: I.Lenarczyk – R.Sobolewski, Z.Szygenda – J.Wróblewski i K.Lipiński – Z.Gołąbiewski

Przy grze param zastosowano formułę „ fourball better ball „ czyli liczył lepszy wynik z dwóch graczy na każdym dołku. Do punktacji drużynowej zaliczano najlepsze wyniki dwóch par.

Trzecia runda była rundą stroke play, w której liczono 4 najlepsze wyniki zawodników z całej drużyny.

Po pierwszym dniu zawodów nasze drużyny zajęły miejsca: w Championship – 9, a w Cup – 14. Po drugiej rundzie polskie drużyny zajmowały odpowiednio 11 i 17 pozycję. Natomiast ostatecznie, po grze indywidualnej, reprezentacje Polski zostały sklasyfikowane na 12 i 16 miejscu.

W grze indywidualnej najlepszy z drużyny Championship był Eroll Mills, który uzyskał 13 wynik turnieju. W drużynie Cup ex aequo byli Zdzisław Szygenda i Zbigniew Gołąbiewski na 21 pozycji.

W przekroju całego turnieju każdy z naszych reprezentantów przyczynił się do zdobycia punktów dla obu drużyn.

 

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni