Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Polskie seniorki po Marissa Sgaravatti Trophy 2017

W dniach 4-8 lipca na polu Circolo Golf Torino –  La Mandria odbył się XXVII Marisa Sqaravatti Trophy oraz towarzyszący mu IV European Ladies Masters Team Championship.

W tegorocznej edycji zawodów wzięła udział rekordowa liczba drużyn – 17, w tym reprezentacja biało czerwonych seniorek. Przez dwa dni panie grały w formacie stroke play, a następnie match play.

Kolejny rok z rzędu swoją siłę pokazały golfistki z Włoch po zaciętej walce z Finkami. Na trzecim miejscu uplasowały się Hiszpanki. Natomiast w turnieju Masters triumfowały Szwedki.

Kilka słów podsumowania powiedziała kapitan polskiej reprezentacji, Barbara Bobińska: „Pogoda nam dopisała, jednak momentami walka w prawie 40 stopniowym upale była dosyć męcząca. Jednak jak co roku atmosfera była niesamowicie przyjazna i sportowa”.

Na corocznym spotkaniu delegatów ESLGA poinformowano, że przyszłorocznym gospodarzem zawodów będzie austriacki Diamond Country Club Atzenbrugg w dniach 24-27 lipca.

„W 2019 r. XXIX Marisa Sqaravatti Trophy oraz VI European Ladies Masters Team Championship 65+ odbędzie się w Polsce. Z uwagą obserwujemy i zbieramy potrzebne informacje, aby jak najlepiej zorganizować to wydarzenie” – dodała Bobińska.

Informacje na temat naboru do drużyny do edycji 2018 pojawią się na początku przyszłego roku.

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni