Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Ryder Cup Polska – Szwecja, Modry Las, 7-8.06.2022

1-szy Ryder Cup Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów.

W dniach 7 -8 czerwca, na polu golfowym w Modrym Lesie w Choszcznie, rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Golfa Seniorów i Swedish Senior Golf. Z inicjatywą rozegrania meczu wystąpił Prezydent SSG Bo Ryden już w 2021 roku. Z powodu pandemii spowodowanej Covid 19 i restrykcji z tym związanych, mecz został rozegrany w tym roku. Mimo pewnych kłopotów ze skompletowaniem składu naszej reprezentacji, mogę stwierdzić, że turniej został przeprowadzony sprawnie i został bardzo pozytywnie oceniony przez naszych przyjaciół ze Szwecji. Dowodem na to niech będzie informacja zamieszczona na stronie SSG:

“We have had three fantastic days in Modry Las, Poland. The weather has been fantastic, the opponents have been very nice, and have also been modest and ‘let us win’. Their president Boguslaw Bil has done a very good job in our first international match against Poland and we have welcomed them to a rematch in Sweden next year.”


Nasz kolega Andrzej Follendorf, zapewnił profesjonalny reportaż z turnieju. Możemy przekonać się sami w jak przyjacielskiej i sportowej atmosferze rezegrany został nasz mecz.

Teraz może krótka relacja z Ryder Cup.

W meczu brało udział po szesnastu reprezentantów, w tym sześć pań i dziesięciu panów. Pierwszego dnia rozegraliśmy deble w formacie netto: four ball-better ball. Wyniki po pierwszym dniu były wręcz sensacyjne. Co prawda nasze panie przegrywały 2,5 do 6,5 ale panowie prowadzili 8,5 do 6,5. Drugiego dnia rozgrywane były single, również w formacie netto, i już tak dobrze niestety nie było. Nasi przeciwnicy poznali lepiej pole i oczywiście wyniki były inne. Nasze koleżanki jednak walczyły dzielnie i uległy 6 do 12, natomiast panów chyba zjadła trema i przegrali 5 do 25. W rezultacie końcowy wynik to PSGS 22punktów – SSG 50 punktów. W tym roku puchar ufundowany przez nasze Stowarzyszenie pojechał do Szwecji. W przyszłym roku postaramy się zrewanżować.

Należy podkreślić, że spotkania tego typu, z bardziej doświadczonymi golfistkami i golfistami dają bardzo dużo i powinny zaowocować lepszymi wynikami naszych reprezentacji w przyszłości.

Bogusław Bil
Prezes PSGS

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni