Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

TURNIEJ ESGA POLAND 2024

    W dniach 30. 06 – 5. 07. 2024 odbędzie się w naszym kraju największy seniorski turniej golfowy w Europie.

Już w roku 2020 Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów wystąpiło do Europejskiego Związku Stowarzyszeń Golfistów Seniorów (ESGA), o prawo zorganizowania turnieju dla kategorii Master Senior (75+) oraz Super Seniorów (65+). Zarząd ESGA jednogłośnie zaakceptował naszą propozycję zlecając nam zorganizowanie turnieju w tym roku.

Przygotowania do turnieju ruszyły praktycznie dwa lata temu i mimo wielu trudności, można powiedzieć, że prawie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Turniej, a praktycznie trzy turnieje, zostaną rozegrane na dwóch polach golfowych – Sand Valley i Naterki. Standard pól i ich przygotowanie do turniejów jest optymalny i zyskały one bardzo wysokie oceny wizytujących nas członków zarządu ESGA.

Zarząd PSGS powołał kapitanów reprezentacji naszego Stowarzyszenia, których zadaniem było powołanie golfistów  do poszczególnych reprezentacji, i tak:

Kapitanem drużyny 65+ netto jest Janusz Kotynia. Reprezentacja 65+ netto rozegra swój turniej na polu MG&CC w Naterkach. Należy dodać iż reprezentacja ta w zeszłym roku w Norwegii zdobyła brązowe medale i jest w rankingu ESGA na 6 (najwyższym z naszych reprezentacji) miejscu.

Kapitanem drużyny 65+ brutto jest Jan Morański. Reprezentacja ta rozegra swój turniej na polu Sand Valley

Kapitanem drużyny 75+ jest Zbigniew Gołąbiewski. Również ta reprezentacja rozegra swój turniej na polu  Sand Valley. Jest to nasz silny punkt i liczymy na powtórzenie zwycięskiego wyniku sprzed kilku lat.

Jeśli chodzi o naszych zagranicznych przyjaciół, udział w turnieju potwierdziło 18 Stowarzyszeń. W sumie w turniejach weźmie udział 287 golfistów. Oczekujemy również ok. pięćdziesięciu osób towarzyszących

Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów otrzymało duże wsparcie od władz wojewódzkich oraz miejskich Olsztyna, Ostródy i Pasłęka. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy od właścicieli hotelu Anders, którzy wzięli na siebie zorganizowanie ceremonii otwarcia i zamknięcia. Bez wsparcia Andrzeja i Tomasza Dowgiałło oraz pani Beaty Malczewskieji trudno byłoby zorganizować pobyt naszych gości i ceremonie na tak wysokim poziomie. Udało się również pozyskać dwóch sponsorów prywatnych. Firma Kram i jej właściciel Zbigniew Przybysz  oraz firma MWR SZAROTKA s.c. naszego kolegi Ryszarda Sobiesiaka udzieliły wsparcia finansowego, opłacając koszty usług fotograficznych, części transportowych oraz koszulek dla wszystkich reprezentacji (również reprezentacji 55+ oraz Marisy Sgaravatti Trophy).

Pogoda powinna dopisać, więc turniej zapowiada się bardzo dobrze. Przy okazji turnieju golfowego, będzie duża szansa pokazać region Warmii i Mazur. Dlatego też organizujemy dwie wycieczki po okolicy dla osób towarzyszących. A naprawdę mamy co pokazać. Wycieczki sponsorują miasta Olsztyn i Pasłęk.

Poprzedni turniej organizowany przez nasze Stowarzyszenie w 2017 roku był przez wszystkich uczestników oceniony bardzo wysoko. Liczę, że również tak będzie i tym razem.

Relacje z turnieju oraz imprez towarzyszących będą dostępne na naszej stronie www.golfsenior.pl w zakładce ESGA Poland 2024

Bogusław Bil

Prezes PSGS

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni