Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Citi Handlowy I Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 31 sierpnia -2 września, na urokliwym i wspaniale przygotowanym polu golfowym w Naterkach pod Olsztynem, odbyły się pierwsze Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów.

Pomysł zorganizowania KMPS powstał w Polskim Stowarzyszeniu Golfa Seniorów i dwa lata temu, przy aprobacie Polskiego Związku Golfa, zorganizowaliśmy pierwszy Klubowy Puchar Polski Seniorów (Rosa Golf Club). Zainteresowanie seniorek i seniorów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Również formuła turnieju, wzorowana na turniejach organizowanych przez Europejską Federację Stowarzyszeń Golfistów Seniorów, została zaakceptowana przez zdecydowaną większość uczestników.

W następnym roku KPPS został zorganizowany na polu Sierra Golf Club (zwycięzcy z Rosy), okazał się jeszcze większym sukcesem (udział wzięły 22 drużyny). Dało to nam asumpt do złożenia propozycji dla Polskiego Związku Golfa, o podniesienie rangi turnieju do Mistrzostw Polski. Muszę nadmienić, że współpraca PSGS i PZGolf układa się wzorowo na wszystkich płaszczyznach. Jest to niezbędny warunek sukcesu nowych inicjatyw i pomysłów.

W tym roku w KMPS uczestniczyły 23 zespoły. Można więc śmiało powiedzieć, że pomysł okazał się trafiony.

Seniorek i seniorów zarejestrowanych w PZGolf jest ok 50% więc potrzeba rywalizacji w swoim gronie jest oczywista. Być może w przyszłości formuła turnieju zostanie zmodyfikowana (są takie sygnały) ale o tym powinna zadecydować większość. Uważam, że dotychczasowa formuła sprawdziła się ponieważ wymusza grę do końca a ostateczna kolejność jest niewiadoma praktycznie do ostatniego dołka. Być może kompromisem byłoby zorganizowanie odrębnych mistrzostw w formule match play. Jest wielu zwolenników takich turniejów. Poczekajmy jednak na wypowiedzi przedstawicieli klubów. Temat jest otwarty i o formule turnieju, jak wspomniałem, zadecyduje większość.

Gratuluję tegorocznym medalistom, tak w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej (aktualna formuła umożliwia również wyłonienie najlepszych golfistów w klasyfikacji indywidualnej). Jestem przekonany, że za rok spotkamy się ponownie w nie mniej licznym gronie.

Bogusław Bil
Prezes PSGS

Wyniki indywidualne: TUTAJ.

Wyniki drużynowe: TUTAJ.

GALERIA – TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni