Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Coroczny list od Zarządu PSGS

Szanowne Koleżanki, drodzy Koledzy,

Sezon 2021 możemy uznać za zamknięty. Nie był to stracony rok!

W lipcu nasze Reprezentantki wyjechały na prestiżowy turniej Marisa Sgaravatti Trophy do czeskiego Konopiste. Imprezy tego typu powodują, że możemy cieszyć się golfem na prawdziwym sportowym poziomie a głęboka tradycja tego turnieju generuje silne więzi  między współzawodniczkami. Nasze reprezentantki wróciły więc szczęśliwe, mimo, że bez medali. Zdjęcia z tej imprezy możecie znaleźć na naszej stronie www.golfsenior.pl

Męskie reprezentacje musiały w tym roku założyć covery na kije. Terminy pokryły się z obostrzeniami i zaprzyjaźnionej federacji ESGA nie udało się przeprowadzić rozgrywek. Co ważne – znamy już daty turniejów Seniorów i Master Seniorów na rok 2022r. Te znajdziecie w kalendarzu przesłanym w niniejszym mailu. Po aktualny terminarz również odsyłam na naszą stronę. 

Jeśli chodzi o naszą bezpośrednią aktywność – udało się zorganizować Indywidualne Mistrzostwa Polski Master Seniorów w Binowie, które udowodniły, że golf seniorski ma się dobrze. Errol Mills rozegrał rundy, których nie powstydziliby się znacznie młodsi zawodnicy. Gratulacje!

Ponadto, w 2021 udało nam się zorganizować trzy turnieje cyklu PSGS Polish Senior Qualifiers. W tym roku gościliśmy na polach: First Warsaw Golf, Modry Las Golf Club, Kamień Country Club. Dziękujemy za udział! Zamierzamy kontynuować i rozwijać te turnieje w następnych latach. Wyniki osiągane przez naszych członków w tych turniejach, oprócz Mistrzostw Polski Seniorów oraz Mistrzostw Polski Master Seniorów, stanowią dla Stowarzyszenia jeden z warunków przy określaniu składów reprezentacji na turnieje organizowane przez narodowe federacje ESLGA i ESGA.

Na nadchodzący sezon Polski Związek Golfa powierzył nam organizację Indywidualnych Mistrzostw Polski Master Seniorów oraz Klubowych Mistrzostw Polski Master Seniorów. Znamy już terminy i pola, na których zostaną rozegrane. Te – przesyłamy w załączniku do niniejszego maila. Ponadto jako Stowarzyszenie zorganizujemy mecz Ryder Cup ze Szwecją (7-8 czerwca) w Modrym Lesie oraz tradycyjny już turniej o Puchar Prezesa.

Jestem przekonany, że turnieje spotkają się z dużym zainteresowaniem coraz liczniejszej grupy Mastersów.  Ilość turniejów będziemy oczywiście zwiększać w kolejnych latach. Jestem przekonany, że taka polityka władz Stowarzyszenia spowoduje większe zainteresowanie i aktywniejszym udziałem w życiu PSGS wielu Seniorek i Seniorów.

W dalszym ciągu naszym celem pozostaje rozwój Stowarzyszenia oraz zwiększenie liczby jego członków. Cieszy wzrost popularności golfa w Polsce wśród ludzi młodych ale oni przecież też prędzej czy później osiągną wiek seniorski. Naszą rolą jest – zapraszać ich do Stowarzyszenia oraz budować coraz silniejszą Społeczność.  

Pomyślności w Nowym Roku!

Bogusław Bil, Brygida Morańska, Sławomir Piński

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni