Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Dobry występ reprezentacji Polskiego Stowarzyszenia Golfa  Seniorów na tegorocznym turnieju ESGA Norway 2016

Już po raz czwarty reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów wzięła udział w dorocznym turnieju Stowarzyszeń Golfa Seniorów zrzeszonych w ESGA, który odbył się się w Norwegii, niedaleko Sandefjord na polach Larvik GK (brutto) i Vestfolk GK (netto). Turniej towarzyszący Prezydentów i Pań rozegrany został na Sandeford GK.

Nasze reprezentacje zajęły odpowiednio:

  • Senior Cup (netto) – 16 miejsce.

Najlepiej w tej kategorii z naszych reprezentantów wypadli:

Lech Kozłowski – zabrakło jednego uderzenia do trzeciego miejsca, Janusz Kotynia i Wojciech Marciniak.

O dużym pechu może mówić Ireneusz Bill, który doznał skręcenia stawu skokowego i nie był w stanie wspomóc dryżynę na miarę swoich możliwości. Wspomógł natomiast nasze reprezentacje wyposażając je w koszulki, kurtki i czapeczki.

  • Senior Championship (brutto) – 17 miejsce.

Najlepiej w tej kategorii wypadli: Jarek Skręta, Bogusław Bil, Marek Gaik

Duży sukces zanotowały natomiast nasze koleżanki w turnieju Presidents and Ladies.

Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Beata Zielińska, na trzeciej pozycji uplasowała się Bożena Michałowska. Brawo panie!

Jak wiadomo, przyszłoroczny turniej odbędzie się w Polsce. ESGA Poland 2017 zostanie rozegrany na polach Sierra GC i Postołowo GC.

Na gali kończącej turniej ESGA Norway 2016 odebrałem z rąk prezydenta ESGA, Georges’a Gevers flagę ESGA, która do zakończenia turnieju ESGA Poland 2017, będzie powiewała na polach gospodarzy turnieju. Jestem przekonany, że za rok zrobimy kolejny postęp i awansujemy o kilka pozycji.

Ze spraw organizacyjnych chciałbym poinformować, że ESGA podjęła decyzję o utrzymaniu wieku seniora na dotychczasowym poziomie, czyli 55 lat oraz master seniora na poziomie 70 lat. Znaczy to, że w przyszłym roku w Polsce będziemy gościć golfistów, którzy na dzień przed turniejem ukończą 55 lat, natomiast w Czechach wystąpią golfiści, którzy na dzień przed turniejem ukończą 70 lat.

Teraz czeka nas ogrom pracy organizacyjnej, aby wszystkie 24 reprezentacje (ponad 300 golfistów) wyjechało z naszego kraju z dobrymi wspomnieniami.

Z golfowym pozdrowieniem

Bogusław Bil
Prezes PSGS

 

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni