Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Jak minął 2016 rok seniorkom?

Zbliża się koniec roku, a z nim czas na podsumowanie mijającego sezonu. A działo się dużo. Seniorek w Polsce przybywa, co raz liczniej biorą udział w krajowych turniejach mistrzowskich i aktywnie wspierają rozwój golfa w Polsce.

Z tegorocznych sukcesów członkiń PSGS należy wymienić Ewę Geritz – Mistrzyni Polski Seniorek 2016, Elżbietę Panas – najlepszą seniorkę na Dr Irena Eris Ladies Golf Cup i zwyciężczynię Rankingu PZG w kategorii seniorek. Obie wymienione panie oraz Elżbieta Górska uzyskały najlepsze wyniki wśród golfistek PSGS podczas Mistrzostw Polski Kobiet. Natomiast w polonijnych mistrzostwach świata, Polonia Open 2016, rozgrywanych na Florydzie tytuł zwyciężczyni wywalczyła Brygida Morańska.

Polskie zawodniczki zaczynają się także pokazywać w Europie i na świecie. Na przełomie sierpnia i września w Sierra Golf Club odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek organizowane przez EGA i PZG. Debiutancki występ naszej drużyny, w całości składającej się z członkiń PSGS.

Natomiast już po raz drugi drużyna seniorek reprezentowała Polskę podczas niezwykłego turnieju organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek (ESLGA) – Marisa Sgaravatti Trophy, który w tym roku rozgrywany był w Hiszpanii. W 2019 roku zawody odbędą się w Polsce.

Fot. Strzały na Fairwayu

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni