Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Podsumowanie roku 2016

Co prawda niewiele zostało do końca roku, ale wstrzymywałem się z jego podsumowaniem wydarzeń 2016 do ostatniego turnieju, który właśnie został rozegrany w miniony weekend na polu w Kamieniu Pomorskim.

Muszę przyznać, że był to rok bardzo bogaty w wydarzenia golfowe dla naszego Stowarzyszenia (następny będzie jednak jeszcze bardziej interesujący, dzięki ESGA Poland 2017).

Po raz pierwszy nasze koleżanki uczestniczyły w turnieju Marisa Sgaravatti Trophy reprezentując nasze Stowarzyszenie. Należy nadmienić, że od tego roku PSGS został członkiem ESLGA, odpowiednika ESGA. Można śmiało powiedzieć, iż krok po kroku wchodzimy w środowisko golfa europejskiego, co było i jest naszym podstawowym celem.

Teraz wracając na podwórko krajowe.

Jak co roku Stowarzyszenie patronowało cyklowi Senior Tour, który po obniżeniu wieku seniora do 50 lat, złapał drugi oddech. Życzymy firmie Mid Golf, aby dalej kontynuowała tą pożyteczną dla seniorskiego golfa działalność.

Rozegrany został na Lisiej Polanie kolejny (już piąty) turniej o Puchar Prezesa PSGS. W tym roku zwycięzcą został Jarek Skręta. Po raz pierwszy udział w turnieju mogli wziąć udział przyszli seniorzy. Pomysł chwycił, będzie więc prawdopodobnie kontynuowany.

Po raz czwarty nasze reprezentacje uczestniczyły w dorocznym turnieju ESGA. W tym roku turniej odbył się w Norwegii. Oba zespoły uplasowały się odpowiednio – brutto na 16-tym miejscu, netto również na 16 miejscu. Można powiedzieć, że są to wyniki na miarę naszych możliwości. Turniej towarzyszący zdominowały nasze koleżanki. Beata Zielińska (jeszcze kandydatka na seniorkę) zajęła pierwsze miejsce, natomiast Bożena Michałowska zajęła miejsce trzecie.

Jak już wiemy, w przyszłym roku turniej ten będzie zorganizowany w Polsce. Będziemy gościć ponad trzysta osób, a turnieje będą rozgrywane na trzech polach województwa pomorskiego ( Sierra, Postołowo, Tokary). Przygotowania zbliżają się ku końcowi. Powinniśmy wypaść dobrze, tak pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Zapraszam do śledzenia informacji. Termin to 19-23 czerwca 2017 r.

Rozegrany został po raz drugi Klubowy Puchar Polski Seniorów. Pomysł na turniej jak również jego formuła spodobała się klubom i w tym roku uczestniczyły 22 drużyny. Zwyciężył faworyt, czyli Sierra Golf Club. Niestety był to drugi i zarazem ostatni turniej o KPPS, ale jest to wbrew pozorom bardzo dobra informacja. Od przyszłego roku wzrośnie ranga turnieju. Zgodnie z umową z Polskim Związkiem Golfa i na nasz wniosek będą to Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Formuła zostanie bez zmian. Termin i miejsce są w terminarzu turniejów PZGolf na 2017.

Wielu naszych członków brało udział w międzynarodowych turniejach osiągając sukcesy. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku rozegramy pierwszy turniej z Czechami w formule Ryder Cup. Pomysłów jest więcej, trochę gorzej z możliwościami. Zrobimy wszystko, aby kontaktów takich było w przyszłości więcej.

Zachęcam członków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Seniorów do odwiedzania naszej strony www.golfsenior.pl.