Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Od wtorku seniorki w  XXVI Marisa Sgaravatti Trophy

Na hiszpańskim polu Real Club de Golf Guadalmina w Maladze rozpocznie się jutro rywalizacja 16 europejskich drużyn seniorek – Marisa Sgaravatti Trophy. Turniej organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek (ESLGA) i potrwa do piątku, 9 września.

Co roku ESLGA organizuje w innym kraju otwarty turniej Marissa Sgaravatti Trophy, który jest skierowany do członkiń zrzeszonych federacji. W 2015 roku po raz pierwszy udział w nim wzięła reprezentacja Polek. Wraz z przystąpieniem PSGS do ESLGA w 2015 r. wyrażono chęć organizacji zawodów w 2019 roku.

W tym roku w składzie polskiej drużyny znalazły się Anna Rydzkowska, Beata Szmidt, Marzena Gradecka, Marzena Szpilman i Barbara Bobińska jako kapitan. We wtorek i środę panie zagrają rundy stroke play brutto. Przez kolejne dwa dni odbywać się będą match playe.

„Dzisiaj odbyła się runda próbna w 35-stopniowym upale. Nie było łatwo, szczególnie że przyleciałyśmy póxno w nocy. Imponująca była impreza otwarcia: 16 drużyn narodowych oraz 6 zespołów Master seniors. Wszystkie reprezentacje wychodziły po kolei na scenę w takt swojego hymnu narodowego” – relacjonowała Barbra Bobińska.

„Najpiękniejsze były chwile, kiedy spotkałyśmy się z dziewczynami, z którymi grałyśmy w zeszłym roku, a co zaowocowało przyjaźnią. Jutro zaczynamy stroke. Trzymajcie kciuki!” – dodała kapitan polskiej reprezentacji.

Europejskie Stowarzyszenie Golfa Seniorek powstało w 1984 roku jako European Senior Woman’s Golf Association. Zorganizowało wtedy po raz pierwszy w historii Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek. Turniej z każdym rokiem zdobywał co raz większą popularność oraz co raz większy wymiar sportowy. W 2006 roku, 22 lata po pierwszej edycji zawodów, obowiązki organizatorskie przejęła Europejska Federacja Golfa, która pełni je do dziś. ESWGA zostało oficjalnie uznane przez EGA dopiero w 2012 roku. Wtedy też zmieniło nazwę na European Senior Ladies Golf Association.

Wyniki będzie można śledzić TUTAJ.

Więcej na oficjalnej stronie turnieju TUTAJ.

Fot. Strzały na Fairwayu

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni