Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów

Aktualności

Szósty turniej o Puchar Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów

Już po raz szósty, tym razem na przepięknym polu Modry Las w Choszcznie, odbył się turniej o Puchar Prezesa PSGS.

Dwa najistotniejsze elementy udanego turnieju dopisały: dobra pogoda i frekwencja. W tym roku wystartowała rekordowa ilość golfistek oraz golfistów seniorów. Ze zgłoszonych ponad 90 osób wystartowało ostatecznie 80.

Klasyfikacje prowadzone były w kategoriach senior oraz master senior oraz z podziałem na stroke play brutto oraz stableford netto.

Najlepszy wynik stroke play brutto open, a jednocześnie zdobywca Pucharu Prezesa PSGS, uzyskał Krzysztof Woźniak z Amber Baltic GC (84). Natomiast wśród kobiet najlepiej zagrała golfistka z Kamień CC Sławomira Konieczna (89).

Również w tym roku umożliwiliśmy start dla kandydatów na seniorów. Uważam, że pomysł jest dobry i po zeszłorocznym debiucie w naszym turnieju „młodzieży” na Lisiej Polanie, wydaje się godny kontynuowania w następnych latach.

Serdeczne dzięki dla wszystkich sponsorów w imieniu zarządu PSGS. Kierownictwo Modrego Lasy ufundowało bardzo wartościowe nagrody w postaci sześciu green fee dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Również Stewart Snedden ufundował dwie nagrody w postaci dwóch lekcji dla najbardziej wytrwałych golfistów, którzy wykonali najwięcej uderzeń. Lekcje na pewno się przydadzą. Sporą niespodziankę przygotował też Amber Baltic GC fundując dwa green fee na tym wspaniałym polu, które pomału wraca do dawnej świetności.

Wyniki:

Kat. Senior –  StrokePlay Brutto:

 1. Marek Michałowski (84)
 2. Mariusz Wawrzyński (86)
 3. Bogusław Bil (86)

Kat. Master Senior – StrokePlay Brutto:

 1. Wojciech Marciniak (87)
 2. Tomasz Piechowicz (89)
 3. Lech Natkowski (95)

Kat. Stableford Netto Kobiety:

 1. Danuta Zienkiewicz (42)
 2. Anette Joklund (33)
 3. Wiesłwa Sobczak (32)

Kat Stableford Netto Mężczyźni:

 1. Janusz Zienkiewicz (42)
 2. Tomasz Ligowski (39)
 3. Grzegorz Papych (36)

W turnieju towarzyszącym dla “przyszłych seniorów” zwyciężył Jacek Uchański (86). W dodatkowych konkurencjach – Longest Drive i Nearest to the Pin, zwyciężyli: Beata Wawrzyńska i Jacek Uchański.

Gratulacje dla nagrodzonych i dziękuję za tak liczny udział. Do zobaczenia za rok.

Bogusław Bil – Prezes PSGS

Galeria zdjęć TUTAJ.

Ostatnie aktualności

Partnerzy strategiczni Partnerzy wspierający
Partnerzy medialni